Activitate în Campania – SIGURANȚĂ DE 10

SIGURANȚĂ  DE  NOTA 10

  În cadrul Campaniei 10 pentru sigurață și al Campaniei Antitrafic Net Suceava-Prevenirea prin artă și educație a traficului de persoane, comisarul de poliție Orza Liliana și inspectorul de specialitate Moisoiu Mihai, din cadrul Agenției Naționale Împotriva Traficului de Persoane – Centrul Regional Suceava au desfășurat la Școala Gimnazială  Miron Costin Suceava, vineri 20 septembrie 2019,  o activitate de informare  pe linia prevenirii traficului de persoane realizate. La activitate au participat un număr  de  60 elevi  din clasele a VIII-a, 16 cadre didactice și  reprezentanți ai Inspectoratului Școlar Județean Suceava: inspector școlar Coțovanu Adriana și inspector școlar Șpac Laurenție.

https://scoalamironcostinsuceava.ro/wp-content/uploads/2019/09/Activitate-SIGURANȚĂ-DE-10.pdf