Activitate Ziua Europei 9 mai 2019

9 MAI – ZIUA EUROPEI –
Sărbătorită și de elevii clasei a III-a A de la Școala Gimnazială ”Miron Costin” Suceava

             Elevii clasei a III-a A de la Școala Gimnazială ”Miron Costin” Suceava au sărbătorit Ziua Europei prin diverse activități menite să marcheze importanța acestei zile. În cadrul proiectului ”ZIUA EUROPEI! – SALONUL INTERNAȚIONAL DE CARTE ALMA MATER LIBRORUM organizat de Universitatea ”Ștefan cel Mare” Suceava și Școala Gimnazială ”Mihai Halunga” Hânțești elevii au intonat același cântec în limbile română, italiană, franceză și engleză. Astfel, profitând de invitația organizatorilor, cei mici au ținut să aducă veselie în Auditorium-ul „Joseph Smith” și să ureze sărbătoritei ”La mulți ani!”.

https://scoalamironcostinsuceava.ro/wp-content/uploads/2019/05/Activitate_ziua-Europei2019.pdf