Activitate Ziua Pământului – 22 aprilie

VERDE PENTRU PLANETA ALBASTRĂ

ZIUA PĂMÂNTULUI – 22 aprilie 2021

Ce bucurie! Câte emoții, zâmbete, entuziasm și dorință! Ce zi minunată, așteptată cu sufletul la gură de toți – Ziua Pământului, prilej de observare a naturii, de reîntâlnire cu colegii, de activități outdoor, de ecologizare, de cooperare și competiție, de prietenie, de timp frumos petrecut cu folos.
50 de elevi ai Școlii Gimnaziale ”Miron Costin” Suceava din clasele a V-a A, a VII-a A, a VIII-a A și 7 voluntari ai Consiliului Școlar al Elevilor au răspuns prezent la provocarea lansată de coordonatorii proiectului ”Verde pentru planeta albastră” – dir. prof. Moraru Dumitru, dir. adj., prof. Gulei Ancuța, coordonator proiecte și programe educative, prof. Adrobotoaei Elena – coordonator C.Ş.E., prof. Apetrea Gabriela și prof. Caliniuc Adriana – responsabil program Eco Şcoala. Pentru buna derulare a proiectului au contribuit și profesorii Pelin Cosmina și Palaghianu Lavinia Ocsana, cât și Asociația de Părinți a școlii.