Activități Campania R.E.S.P.E.C.T.

Săptămâna Județeană a Nonviolenței în mediul școlar – Campania R.E.S.P.E.C.T.

28 ianuarie – 1 februarie 2019

Campania RESPECT are scopul de a preveni agresivitatea și violența în mediul școlar prin exersarea unor comportamente și atitudini civilizate de către copii și elevi, în mediul școlar și în afara acestuia, astfel încât aceștia să se manifeste cu responsabilitate, să fie capabili să-și gestioneze emoțiile, în deplină siguranță, printr-o atitudine tolerantă, preventivă, comunicând activ, asertiv și nonviolent.

În cadrul acestei campanii, la Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava, s-au desfășurat o serie de activități atât la nivelul claselor primare, cât și gimnaziale.

 

https://scoalamironcostinsuceava.ro/wp-content/uploads/2019/02/SnonviolentaMCostin.pdf