Activități în cadrul campaniei R.E.S.P.E.C.T.

R.E.S.P.E.C.T. la Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava

        Aflat la cea de-a VII-a ediție, Proiectul de responsabilitate socială R.E.S.P.E.C.T., inițiat de I.S.J. Suceava, s-a desfășurat întotdeauna cu entuziasm la Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava, dar anul acesta, în săptămâna 25 -29 ianuarie, curcubeul acestei campanii a fost mai vizibil ca niciodată. Cred, cu sinceritate, că elevii își doresc nespus să iasă din cotidian, să se facă remarcați, astfel încât, de câte ori lansăm o provocare, ne impresionează prin bucuria și creativitatea cu care participă la aceste activități, multe dintre ele, organizate de ei.

Au fost numeroase materialele și manifestările la nivelul școlii, dar voi sintetiza și voi prezenta o parte dintre ele, cele pe care le consider cu un impact deosebit. Se pare că acea umbrelă în culorile curcubeului, din sigla campaniei, s-a transformat, la școala noastră, într-un arbore viguros care a prins rădăcini adânci, simbol al statorniciei și al protecției valorilor pe care le promovăm.

https://scoalamironcostinsuceava.ro/wp-content/uploads/2021/01/Respect-MCostin.pdf