Proiect educațional în parteneriat dedicat Zilei Naționale

„ROMÂNIA, LA MULȚI ANI!”.         

       1 Decembrie este Ziua Naţională a României, dar și a noastră, a tuturor românilor. Ființa noastră este încărcată de sacrificiul depus de strămoșii noștri pentru a-și apăra țara. Noi suntem datori țării în care ne-am născut și este timpul să învățăm să o prețuim la adevărata ei valoare.
Pentru a le oferi copiilor o lecție de patriotism marcând ziua de 1 Decembrie, preșcolarii din
Grupa mijlocie „Steluțele” de la Grădinița cu Program Normal „Țăndărică” Suceava, coordonați de doamna educatoare Botez Antoaneta și elevii clasei a II-a B de la Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava, coordonați de doamna prof. pt înv. primar Cozmanciuc Alina, alături de părinți, au organizat un Atelier practic intitulat „ROMÂNIA, LA MULȚI ANI!”.

https://scoalamironcostinsuceava.ro/wp-content/uploads/2018/11/proiect-educational.pdf