Olimpiada de limba si literatura română
etapa județeană, 19 martie 2020
Contestațiile se depun luni, 21 martie 2022, între orele 8.00-12.00 la Școala Gimnazială „Miron Costin” Suceava, de către părinții sau tutorii legali, în conformitate cu regulamentul de organizare și desfășurare.
Elevul poate solicita vizualizarea lucrării, cu posibilitatea oferirii de explicații, în intervalul orar 12.00-14.00, iar în urma vizionării poate renunța la a contesta punctajul acordat sau poate să-l conteste.